.

Časté dotazy

NA TOMTO MÍSTĚ SE BUDEME SNAŽIT, NA ZÁKLADĚ ZKUŠENOSTÍ NASBÍRANÝCH ZA DOBU POŘÁDÁNÍ TÁBORŮ A AKCÍ PRO DĚTI,  ODPOVĚDĚT CO NEJLÉPE NA DOTAZY, KTERÉ SE KAŽDOROČNĚ  OPAKUJÍ. Pokud by Vám zde chyběla odpověď na nějakou otázku napište nám  a my Vám rádi odpovíme iveta@ara-agentura.cz 

KONTAKTY V DOBĚ TÁBORA 

 Telefon – Iveta Resslerová – 604 255 699 ( volejte ideálně od 13:30 –  do 14:30) To je doba, kdy jsou děti ve většině případů v táboře a je možné s nimi komunikovat a řešit cokoli. Na tomto telefonním čísle se dostanete informace o svých dětech. Děti o tom nemusí vůbec vědět. My se zeptáme vedoucích a sdělíme Vám aktuální situaci. V případě, že chcete mluvit se svými dětmi, je to také možné. Někomu telefony s rodiči pomohou překonat odloučení. Není to tak ale vždy. Musíte si vědět rady jak reagovat na nepředvídatelnou komunikaci s dětmi.                                                                        Kontaktní e-mail  je iveta@ara-agentura.cz. ( možné i dotazy na to, jak to Vaše dítě na táboře zvládá ).

MOBILNÍ TELEFONY a jiná zařízení

ROZHODLI JSME SE ZÁKAZAT DĚTEM NA TÁBOŘE MOBILNÍ TELEFONY  a ostatní média přenášející obraz a zvuk 

Důvody a argumenty pro naše rozhodnutí:

  • toto opatření je dnes už naprosto běžné i na jiných táborech a školních akcích
  • rodiče informujeme o dění na táboře několika e-maily  statusy na FB
  • v nich sdělujeme  jak se děti mají, jak zvládají počasí a informujeme rodiče např. o změnách v dopravě …atd.
  • zároveň v nich informujeme o programu s odkazy na fotky pořízené v průběhu tábora
  • rodiče mají možnost posílat dětem na tábor e- maily, které jim každý den tiskneme a předáváme
  • v případě nutnosti mohou rodiče vznášet i telefonické dotazy ve vymezeném čase 
  • individuální informace o změnách zdravotním stavu, problémech s chováním dětí, stýskáním apod. řešíme vždy telefonicky 
  • dříve jsme tolerovali, že děti komunikují s rodiči mobilními telefony, které sloužily pouze k telefonování a SMS zprávám
  • telefony, které mají děti dnes, však narušovaly chod tábora, protože je děti používaly hlavně k jiným účelům
  • telefony mají dnes ruzné aplikace, které rušily hlasitým poslechem ostatní děti v době osobního volna  (v poledním klidu, před spaním, po večerce)
  • pokud mají děti k dispozici i data, stahují videa (i nevhodná), která sledují a nechavají sledovat i ostatní děti, což je nežádoucí
  • volání a SMS využívaly minimálně a z výše uvedených důvodů, o informování rodičů, vyplývá, že telefon nepotřebují
  • porušení zákazu bude bráno jako porušení táborového řádu a zařízení bude dítěti uschováno a předáno až na konci tábora
  • zákaz platí i pro: bluetooth reproduktory, tablety, noteboky, chytré hodinky a ostatní média přenášející obraz a zvuk.

DO KDY MUSÍM ZAPLATIT ZÁLOHU

Záloha je splatná 1 měsíc od obdržení podrobných informací (e-mailem či poštou od pořadatele) Nikoliv od přihlášení – není li to uvedeno jinak – v době kratší než  měsíc před táborem. Předpokládáme, že první podrobné informace budem zasílat od ledna, splatnost tedy bude nejřvíve od února. Pokud se hlásíte v listopadu či prosinci (po spuštění přihlašování), není  potřeba ihned po přihlášení nic platit. Vyčkejte tedy na instrukce, které budeme zasílat až po novém roce.

DOPISY

Pište svým dětem !!!   Pohled, dopis nebo  e-mail určitě vždy dítě potěší a pocit, že na dítě nikdo „nezapomněl“ a že se má na co těšit je obzvlášť pro malé táborníky k nezaplacení. Četnost psaní je už jen na Vás a Vašich možnostech. Doporučujeme domluvit se s babičkami, dědečky, tetami, strýci apod. a posílat dopisy po kouskách.

  a)      poštovní adresa tábora: RZ ARA                                                                                                                               jméno a příjmení dítěte   (ne vždy ho všichni napíší!!!)                                            468 22  Malá Skála

Upřesnění aresy pro různé poštovní doručovatele: Vranové 2. díl 168 (na pohled to není třeba)

b)   e-mailová pošta na tábor:   tabor.ara@seznam.cz

 !!! Nezapomeňte vždy uvést celé  jméno táborníka – do předmětu zprávy. S tímto druhem komunikace máme velmi dobré zkušenosti , výhoda je,  že e-mail dorazí rychleji a můžete psát každý den a dítěti je většinou  předán vytištěný e-mail:   max. do 24 hodin. Prosím neposílejte fotky a obrázky!!! ( v okamžiku kdy přijde 50 fotek pejsků,křečků apod. o velikosti 6 MB sice víme, že máte jistě kvalitní foťák, ale naši schránku to zaměstná natolik, že se potom vaše zpráva k dítěti z kapacitních a časových důvodů nedostane ..:)

 VÝŠE KAPESNÉHO                                                                             

Dítě „potřebuje“ kapesné pouze na nákup pohledů, známek, sladkostí a  suvenýrů na výletech, koupališti apod. Zejména menší děti chtějí přivést  z tábora mamce, taťkovi, babičce, dědovi, bráškovi, sestřičku, kočce , psovi … atd. nějaký suvenýr. Bohužel, ale to už sami většinou víte, se taková snaha u dětí zvrhne v soutěž o koupi co  největší blbosti.  Proto z našeho pohledu správná výše  kapesného neexistuje,  záleží pouze na Vás, kolik takových „suvenýrů toužíte mít doma… :) Naše zkušenost: průměrná částka, kterou  děti na táboře mají  je od 400 do 500,- Kč.  Dětem peníze dejte v drobných, lépe se jim pak  dávají menší částky na útratu. Pokud chcete dětem peníze uložit rovnou při příjezdu na tábor k vedoucím, prosím o označení peněženky jmenovkou. Nenechávejte jim peníze v obálách či pytlíčkách, snadno se roztrhnou, zničí…. Doporučte svým dětem, aby si kapené, případně alespoň část, uložili ke svým vedoucím. My ručíme a hlídáme pouze to, co máme u sebe, nemůžeme hlídat peníze dtětí uložených v kufrech, taškách, botách, spacících…… Také pak máme lepší přehled, kolik děti mají peněz a když se jim náhodou peníze „rozmnoží“, můžeme zasáhnout. 

NOČNÍ HLÍDKY A NOČNÍ HRA

Každé dítě se může samo rozhodnout, zda se zúčastní noční hry či bude mít noční hlídku.  Domníváme se, že děti při nich zažijí neopakovatelné zážitky, které je  v běžném životě jen tak nepotkají. Pozorovat noční oblohu, poslouchat noční ticho …….. Je tedy jen na nich, zda se budou chtít účastnit či nikoli a my jejich rozhodnutí budeme respektovat.

ONEMOCNĚNÍ DĚTÍ

V táboře je zdravotník, který sleduje zdravotní stav dětí. Dohlíží na hygienu a prevenci – klíšťata, úžeh, nachlazení… Onemocnění a úrazy  dále konzultujeme  s nasmlouvaným lékařem či nemocnicí a řídíme se jejich doporučením. Pak kontaktujeme rodiče a domluvíme se na dalším postupu podle doporučení lékařů. V některých   „lehčích“ případech kontaktujeme rodiče dříve  a pak podle domluvy konzultujeme danou situaci i s lékařem. Případné poplatky za recept a pohotovost zaplatíme za děti a budeme požadovat jejich proplacení při ukončení pobytu. 

UBYTOVÁNÍ

Je možné ubytovat děti společně s kamarádem/kamarádkou?

Když  napíšete s kým chcete být ubytováni do přihlášky, pokusíme se Vám vyhovět, někdy se ale stane, že Marušku či Pepíčka si kromě Vás na ubytování do přihlášky uvedly i jiné děti a v tom případě Vás budeme kontaktovat a  společně se to pokusíme řešit. 

Je možné ubytovat spolu děti různého pohlaví?

Ubytování dětí se zajišťuje podle pohlaví, s výjimkou případů kdy se společným ubytováním vysloví souhlas zákonní zástupci dětí (např.: sourozenci, kamarádi, příbuzní -u starších dětí to však nedoporučujeme). V tomto případě je nutný písemný souhlas (v přihlášce, e-mail) rodičů všech dětí ke společnému ubytování.

ROZDĚLENÍ DO ODDÍLU

Děti rozdělujeme do oddílů podle věku. Máme pomyslnou hranici cca 10-11 let, která rozděluje děti do mladších a starších oddílů. Mladší oddíly soutěží mezi sebou a stejně tak i starší soutěží mezi sebou. V dané kategorii se snažíme děti spravedlivě rozložit, aby  soutěžení bylo vyrovnané. Je tedy možné, aby spolu např . v jednom oddíle byly děti ve věku 7 a 11 let. Snažíme se respektovat přání dětí – pokud nám včas nahlásí jména kamarádů. I tak Vám dokážeme garantovat max. 2 kamarády a né celý oddíl včetně vedoucího :-) 

 VŠI

Po nástupu na tábor  projdou děti tzv. zdravotním filtrem. Ten zjišťuje aktuální stav dětí, ale také dětem kontrolujeme  vlasy kvůli výskytu vší. Když je náhodou u dítěte objevíme, je dítě ihned izolováno (vši jsou považovány za infekční)  a kontaktujeme rodiče, aby si dítě odvezli a vši odstranili. Po vyřešení situace může být dítě přijato zpět.

Proto doporučujeme, abyste dětem před odjezdem na tábor  řádně prohlédli hlavy (hlavně místa za ušima). Předejdete tak následným nepříjemným situacím, nejen pro děti.

DIETY

Je možné se s námi domluvit snad na všech možnostech stravování Vašich dětí. Neváhejte nás proto kontaktovat. Máme bohaté zkušenosti s dietou pro cukrovkáře a především s bezlepkovou dietou a také bezlaktózovou dietou.  V případě, že je Vaš dítě vegetarián, také nám to prosím uveďte dříve, než na táboře. Abychom předešli nepříjemnostem.   V případě bezlepkové diety se vždy s rodiši domluváme, aby si zajistili svoje pečivo a dodali nám mouku, případně těstoviny, abychom mohli zařídit hodně podobnou stravu, jako ostatním dětem. Pro více informací vojete 604 255 699.